![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-14.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η Ἐκκλησιαστικὴ Ἐπιτροπὴ τοῦ Ἱεροῦ Ναοῦ Ἁγίου Γεωργίου Πιαλείας ἀνακοινώνει στοὺς Εὐσεβεῖς Χριστιανοὺς τῆς ἐνορίας μας ὅτι μὲ τὴν εὐκαιρία τῆς Δεσποτικῆς Ἑορτῆς τῆς Βαπτίσεως τοῦ Κυρίου ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ, ὁ ἱερέας μᾶς π. Ἀλέξανδρος, τὸ Σάββατο 6 Ἰἀνουαρίου ὥρα 10:45πμ θὰ τελέσει τὸν καθαγιασμὸ τῶν ὑδάτων καὶ τὴν ρίψη τοῦ Τιμίου Σταυροῦ στὴν Πλατεῖα Ἁγιασμοῦ κάτω ἀπὸ τὴν Γέφυρα.
ΕΚ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ