Δήμος Μετεώρων: Υπενθύμιση εγγραφών σε Παιδικούς Σταθμούς για το σχολικό έτος 2024 – 2025
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-85.jpg?resize=1200%2C939&ssl=1)
Ο Δήμος Μετεώρων υπενθυμίζει ότι οι εγγραφές στους Βρεφονηπιακούς και Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου, έχουν ξεκινήσει από 13/05/2024 και θα διαρκέσουν έως τις 31/05/2024. Σημειώνεται ότι η διαδικασία για το επιχορηγούμενο Πρόγραμμα («Προσχολικής αγωγής και δημιουργικής απασχόλησης παιδιών» Περιόδου 2024-2025) της Ε.Ε.Τ.Α.Α. είναι ανεξάρτητη από την ανωτέρω διαδικασία και θα πραγματοποιηθεί όταν εκδοθεί η αντίστοιχη πρόσκληση.
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να ολοκληρώσουν την εγγραφή των παιδιών τους εντός της παραπάνω προθεσμίας. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ηλεκτρονική ιστοσελίδα του Δήμου Μετεώρων ή απευθυνθείτε στις Διευθύντριες των Σταθμών.