![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081495.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Δυο ώρες διήρκεσε η επιχείρηση απεγκλωβισμού δύο ηλικιωμένων από το όχημα τους, το οποίο λόγω ολισθηρότητας βγήκε εκτός δρόμου και έπεσε σε χαράδρα 15 μέτρων!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-857827a3c1d9a830dac550e932f2d23e-v.jpg?resize=1200%2C1600&ssl=1)
Το συμβάν συνέβη κοντά στην Τοξωτή γέφυρα και έθεσε σε συναγερμό την Πυροσβεστική που έσπευσε τάχιστα στο σημείο για τον απεγκλωβισμό του οδηγού και της συνοδηγού.
Το συντονισμό της επιχείρησης είχε ο Διοικητής της ΠΥ Τρικάλων Δημήτρης Παπαγεωργίου και ο προϊστάμενος του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Πύλης Ανθυποπυραγός Γιώργος Καραχάλιος.
Ο 75χρονος οδηγός και η 70χρονη σύζυγος του μεταφέρθηκαν για τις πρώτες βοήθειες στο Κέντρο Υγείας Πύλης και από εκεί στο Γενικό Νοσοκομείο Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-ed21804a5356b977a7b381295786098f-v.jpg?resize=1200%2C1600&ssl=1)