![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/image-1-103.jpg?resize=687%2C744&ssl=1)
Χαιρετισμό στην ημερίδα με τίτλο «Σακχαρώδης Διαβήτης: Ιατρική Αντιμετώπιση, Διατροφή» που συνδιοργανώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Διαβήτη, το διαβητολογικό ιατρείο του Νοσοκομείου Τρικάλων και τον Δήμο Τρικκαίων στο μουσείο Τσιτσάνη, απηύθυνε ο Διευθυντής του Κέντρου Υγείας Πύλης Γιάννης Κουτσονάσιος. Ακολουθεί η ανάρτηση του στον προσωπικό του λογαριασμό στο fb:
«Από τον χαιρετισμό μου ως Συντονιστής Διευθυντής του ΚΕΝΤΡΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΠΥΛΗΣ & Συντονιστής των ΚΟΜΥ-ΕΟΔΥ Νομού Τρικάλων, στην πολύ επιτυχημένη ημερίδα της ΕΛΟΔΙ ( Ελληνική Ομοσπονδία για το Διαβήτη) με το Διαβητολογικό Ιατρείο του ΓΝ Τρικάλων .
Είναι πολύ σημαντική η συνεργασία μεταξύ των μονάδων Υγείας, η οποία αποβαίνει προς όφελος των ασθενών».