![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000078014.jpg?resize=1129%2C1599&ssl=1)
Την ετήσια κοπή Βασιλόπιτας διοργανώνει η Ένωση Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος Νομού Τρικάλων το Σάββατο 27 Ιανουαρίου στις 20.30, στη ταβέρνα “Τζάκι” στο Παλαιόπυργο Τρικάλων. Τη βραδιά θα πλαισιώσει ζωντανή ορχήστρα με δημοτικό και ρεμπέτικο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα.
Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης θα βραβευτούν με αναμνηστική πλακέτα όλοι οι πυροσβέστες που συνταξιοδοτήθηκαν φέτος, ως ένδειξη για τη προσφοράς τους στο Πυροσβεστικό Σώμα καθώς και τα παιδιά που μπήκαν στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Το Δ.Σ. της ένωσης ευχαριστεί όλους τους επιχειρηματίες που προσέφεραν δώρα για να στηθεί η μεγάλη λαχειοφόρος αγορά καθώς και τους χορηγούς της εκδήλωσης:
- Συνεργείο φορτηγών & αυτοκινήτων, Τσιούκας Ιωάννης
- Ιδιωτικό ΚΤΕΟ, Πατσιάς Νικόλαος & ΣΙΑ ΟΕ
- CΙΤRΟΕΝ, Μπάρδας Ντίνος
- Ελαιοχρωματισμοί, Παλμούτσης Αργύρης
- Δασικά Προϊόντα, Αποστόλης Κολίτσας
- Catering-Αίθουσα εκδηλώσεων Τάτσιου
- Τζάκια Μεγαρχιώτης
- Τυπογραφείο ,Τσαρούχας Ευάγγελος
- Συνεργείο αυτοκινήτων, Στραγάλης Κωνσταντίνος
- Αutocenter, Ιωάννης & Χρήστος Παπαγεωργίου O.E
- Oπτικά Ζάρα
- Κτηνιατρείο, Χριστοδούλου Γιώργος
- Θαλάσσιος Κόσμος, Τσιγάρας Ευάγγελος & ΣΙΑ ΟΕ