![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/1698148287061.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε εξαιρετικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το πρωί, στην Περιφέρεια Θεσσαλίας, η πρώτη μετά τις εκλογές συνάντηση του νεοεκλεγέντος Περιφερειάρχη Θεσσαλίας Δημήτρη Κουρέτα με τον απερχόμενο Περιφειαρχη Κώστα Αγοραστό.
Η συνάντηση έγινε παρουσία των νέων αντιπεριφερειάρχών Μαρίας Γαλλιού (Λάρισα), Άννας Μαρίας Παπαδημητρίου (Μαγνησία), Χρύσας Ντιντή (Τρίκαλα) και Κώστα Τέλιου (Καρδίτσα)
Κυριάρχησε η αποκατάσταση των ζημιών από τις τελευταίες πλημμύρες, αλλά και τρέχοντα ζητήματα της Θεσσαλίας.
Συμφώνησαν να εργαστούν για το καλό των Θεσσαλών και της Θεσσαλίας, όπως ειπώθηκε.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/1698148287048.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)