![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000094611.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Δείτε στα βίντεο που αποτύπωσε η κάμερα του trikalafocus.gr, τις ερωτήσεις που κατέθεσε ο δημοτικός σύμβουλος της αντιπολίτευσης Βαλάντης Τσιούτσιας, στη συνεδρίαση λογοδοσίας και στην τακτική συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Πύλης, το απόγευμα της Μεγάλης Τρίτης 30/04/2024.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/photo-1714626863991.jpg?resize=1200%2C795&ssl=1)
Το στέλεχος της παράταξης «Πορεία στο Μέλλον» απηύθυνε στον Δήμαρχο Πύλης ερωτήματα τα οποία αφορούν τις παιδικές χαρές στα χωριά του δήμου Πύλης και τη συντήρηση τους, την εφαρμογή του κανονισμού πυροπροστασίας ακινήτων εντός και πλησίον δασικών εκτάσεων, διευκρινίσεις σχετικά με ατύχημα που συνέβη σε καθαρίστρια δημοτικού σχολείου και προχώρησε σε τοποθέτηση αναφορικά με την επιλογή χώρου για τον βιολογικό καθαρισμό και την τοποθεσία που φαίνεται να επιλέγει η δημοτική αρχή για την κατασκευή αμαξοστασίου.
Δείτε τις ερωτήσεις του: