Ορκωμοσία συμβούλων στον Δήμο Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/orkoss2a-979x766-1.jpg?resize=979%2C766&ssl=1)
Δύο δημοτικοί και ένας κοινοτικός σύμβουλοι ορκίστηκαν την Τρίτη 3 Ιανουαρίου 2024. Η Γεωργία Κοτρώνη – Μπαλοδήμου από τον συνδυασμό «Επανεκκίνηση», ο Ηλίας Καραγεώργος από τον συνδυασμό «Τρίκαλα, τόπος να ζούμε» και ο σύμβουλος της Κοινότητας Σπαθάδων Ανδρέας Κακκάβας, από τον ίδιο συνδυασμό, ορκίστηκαν με τον νενομισμένο όρκο ενώπιον του Δημάρχου Τρικκαίων Νίκου Σακκά. Ο ίδιος, ευχήθηκε στους συμβούλους την «Καλή θητεία» προς όφελος των πολιτών. Υπενθυμίζεται ότι η κ. Κοτρώνη αναλαμβάνει συνεχίζει ως πρόεδρος του Δημοτικού Θεάτρου Τρικάλων.
Από το γραφείο Τύπου