![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/eikona-viber-2023-11-22-13-23-19-373.jpg?resize=1000%2C789&ssl=1)
Τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσόστομο επισκέφτηκε εθιμοτυπικά στο Επισκοπείο, η νεοεκλεγείσα Αντιπεριφερειάρχης του Ν. Τρικάλων κ. Χρύσα Ντιντή την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2023.
Κατά τη συνάντηση ο Σεπτός μας Ποιμενάρχης κ. Χρυσόστομος συνεχάρη την κ. Ντιντή για την εκλογή της, αντηλλάγησαν απόψεις για τα τρέχοντα κοινωνικά προβλήματα και ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης ενημέρωσε την κ. Αντιπεριφερειάρχη για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η τοπική μας εκκλησία.
Ακολούθησε ξενάγηση από τον Σεβασμιώτατο κ. Χρυσόστομο στους χώρους του Επισκοπείου.