![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083604.jpg?resize=1200%2C788&ssl=1)
Ένα ακόμα σημαντικό θέμα έφερε προς συζήτηση στη διαδικασία των ερωτήσεων – απαντήσεων, ο επικεφαλής της αντιπολίτευσης στον Δήμο Πύλης Θοδωρής Χήρας. Ο πρώην υποψήφιος Δήμαρχος της περιοχής τόνισε πως το αθλητικό κέντρο «Σκαμνιές» στην Πηγή μπορεί να αναβαθμιστεί σημαντικά με σχετικά μικρό κόστος ώστε να καταστεί εφικτή η διοργάνωση βαλκανικού πρωταθλήματος. Μάλιστα ο γιατρός επισήμανε πως την ίδια άποψη μοιράζονται τόσο η πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Σοφία Σακοράφα όσο και ο Τάκης Χαχάμης, με τους οποίους συνομίλησε την περασμένη Κυριακή στη διάρκεια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Αίσθηση ωστόσο προκάλεσε η απορία που εξέφρασε προς τον δήμαρχο Πύλης για την απουσία σχετικής μελέτης από πλευράς Δήμου και πρότεινε στο σώμα να αποταθούν σε μελετητικό γραφείο σε περίπτωση που η τεχνική υπηρεσία δεν μπορέσει να εκπονήσει τη μελέτη.
«Κάνοντας Βαλκανικό πετυχημένο μπορούμε να φιλοξενήσουμε και Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα» τόνισε ο αρχηγός της παράταξης «Πορεία στο Μέλλον». Δείτε την τοποθέτηση του: