![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083594.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Εκατοντάδες Τρικαλινοί κάθε ηλικίας συγκεντρώθηκαν το βράδυ της Τρίτης στο κέντρο των Τρικάλων όπου σε συγκινησιακά φορτισμένο κλίμα έλαβαν μέρος στη συγκέντρωση μνήμης για τα αδικοχαμένα θύματα της τραγωδίας των Τεμπών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083593.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Πλήθος κόσμου εξέφρασε τη στήριξη του στους γονείς των κοριτσιών της οικογένειας Πλακιά, συμμετέχοντας στη σιωπηρή πορεία, ζητώντας δικαίωση για τα 57 θύματα της ανείπωτης τραγωδίας με τη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη πριν ένα χρόνο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083599.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ήταν εκεί στο πλευρό των γονιών της Χρύσας, της Αναστασίας και της Θώμης για να στείλουν το ηχηρό μήνυμα ότι κανείς δεν θα τους ξεχάσει και ο αγώνας για τη δικαίωση τους θα συνεχιστεί.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083600.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083601.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)