![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561918394.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε ενθουσιώδες κλίμα πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής, στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του CANDIA HOTEL, η ομιλία του Θοδωρή Χήρα, στους ετεροδημότες της Αθήνας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561819891.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Τον υποψήφιο δήμαρχο Πύλης, προλόγισε ο επικεφαλής της ελάσσονος αντιπολίτευσης Βαλάντης Τσιούτσιας, εστιάζοντας στις βασικές αρχές και αξίες που πρεσβεύει η ίδρυση του συνδυασμού «Πορεία στο Μέλλον».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561808717.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ο επικεφαλής της παράταξης άσκησε δριμεία κριτική στην απερχόμενη δημοτική αρχή, κάνοντας λόγο για 9 χρόνια χαμένα και κάλεσε τους ετεροδημότες της πρωτεύουσας να ενώσουν δυνάμεις για τη δημιουργία ενός σύγχρονου και ευέλικτου δήμου που θα βάζει στο επίκεντρο τις καθημερινές ανάγκες του δημότη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561921747.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
«Τόσα χρόνια, πείτε μου, έγινε κάποιο έργο στο χωριό σας» ήταν το ερώτημα που έθεσε στο πυκνό ακροατήριο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561813281.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Έμφαση δόθηκε επίσης στην τόνωση της τουριστικής ανάπτυξης της περιοχής με ενέργειες που θα αναδεικνύουν τα συγκριτικά πλεονεκτήματα της ευρύτερης περιοχής.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561825218.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ακολούθησε διεξοδικός διάλογος με ετεροδημότες που ανέφεραν σημαντικά ζητήματα όπως η αντιπλημμυρική προστασία, η εγκατάσταση των αιολικών, η δημιουργία δημοτικής συγκοινωνίας, το κατολισθητικό φαινόμενο Ροπωτού, το φράγμα της Πύλης, ενώ αίσθηση προκάλεσε η δέσμευση του Θοδωρή Χήρα για επαναφορά των λαϊκών συνελεύσεων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561471537.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561476065.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561481030.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561484356.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561488721.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561567602.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561572093.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561710004.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561713313.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561716608.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561818165.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561905818.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561910103.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/photo-1695561915046.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)