![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000093721.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε μια κίνηση με ιδιαίτερο συμβολισμό προχώρησε ο υπουργός Οικονομικών και Εθνικής Οικονομίας Κωστής Χατζηδάκης, μετά το πέρας της διεξοδικής συνάντησης του με τον δήμαρχο Τρικκαίων Νίκο Σακκά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000093720.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Εξερχόμενος του δημαρχείου πλησίασε την Ομάδα Ποδήλατου της Αστυνομικής Διεύθυνσης Τρικάλων που βρίσκονταν σε κοντινή απόσταση στον πεζόδρομο της Ασκληπιού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000093720-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Οι αστυνομικοί ποδηλάτες υποδέχτηκαν με χαμόγελα το κυβερνητικό στέλεχος, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Καλώς ήρθατε στην πόλη του ποδηλάτου με υπουργέ». Ο Κωστής Χατζηδάκης έσφιξε το χέρι των αστυνομικών ποδηλατών και έδειξε ενδιαφέρον για την υπηρεσία τους και τα ειδικά ποδήλατα καθώς η εν λόγω δράση της εμφανούς αστυνόμευσης στην πόλη κρίνεται από τις πλέον πετυχημένες.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000093572.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)