![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/fb_img_1607021461666.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε εξέλιξη βρίσκεται η τηλεδιάσκεψη της Πολιτικής Ακαδημίας της ΝΔ με την συμμετοχή της ΔΕΕΠ (ΝΟΔΕ) Τρικάλων. Αντικείμενο της συζήτησης, η ενημέρωση των στελεχών γύρω από την τρέχουσα επικαιρότητα και η διαχειριση της επικοινωνίας με τα Μ.Μ.Ε. Αξίζει να τονιστεί πως συμμετέχουν και μέλη των ΔΗΜΤΕ του Νομού Τρικάλων από Καλαμπάκα και Φαρκαδόνα.
Εκτός των ομιλητών, ο Διευθυντής του Γραφείου του Προέδρου και Γραμματεας Οργανωτικού Στέλιος Κονταδάκης, ο ΓΓ ΠΕ ΝΔ Γιώργος Στεργίου, ο Αναπληρωτής Γραμματέας Οργανωτικού Νίκος Καρδούλας και ο Τομεάρχης Τρικάλων Θανάσης Σαρατζιώτης.
Από τα Τρίκαλα συμμετείχαν ο Πρόεδρος της ΔΕΕΠ Κώστας Τρέλης, ο Γραμματέας Γιάννης Κουτσονάσιος, η Πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ Μετεώρων Μαρία Σιουπέρη, ο Πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ Φαρκαδόνας Δημήτρης Λέφας, ο Πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ Πύλης Αλέξανδρος Αραπογιάννης.
Στην τηλεδιάσκεψη της Πολιτικής Ακαδημίας της ΝΔ συμμετέχουν επίσης οι ΝΟΔΕ Θεσσαλίας, Ηπείρου, Κυκλάδων και Δωδεκανήσου.